Pannenkoeken met appel
Met dit pannenkoeken recept maak je heerlijke pannenkoeken met appel. Eet je als lunch, als dessert of maak ze in het weekend als feestelijk ontbijt! In Nederland worden pannenkoeken ook als hoofdgerecht gegeten. Bak dan ook eens plakjes spek in het beslag mee!
Een eenvoudig pannenkoeken recept voor de allerlekkerste pannenkoeken met appel. Heerlijk als ontbijt, lunch, hoofdgerecht of toetje.
Geef score
Kooktijd20 min
Voorbereiding
Porties

- 4 eieren
- 2 eetlepels suiker
- 1 koffielepel vanille aroma
- 275 g bloem
- 750 ml melk
- 50 g Solo Patisserie
- 40 g Solo margarine
- 4 Jonagold appels
- 3 - 4 eetlepels bloemsuiker
- Extra nodig: mixer met gard(s)
- Meng met de mixer of garde de eieren en de suiker in een kom. Roer het vanille aroma erdoor. Voeg afwisselend bloem en melk toe en klop tot een egaal beslag zonder klontjes. Voeg tot slot de Solo Patisserie toe aan het beslag.
- Smelt een klontje Solo margarine in een hete pan en doe een pollepel deeg in de pan. Draai de pannenkoek om zodra hij mooi gekleurd is. Herhaal dit tot het deeg op is.
- Schil intussen de appels, snijd het fruit in kwarten en elk kwartje in een 4-tal parten.
- Smelt een klontje Solo margarine in de pan en voeg de appels toe. Bak ze 3 à 4 minuten tot ze goudbruin zijn.
- Zodra de pannenkoek krokant gebakken is, kunnen de appeltjes erop. Werk af met wat bloemsuiker.
